Welcome to todotrip.cz

Projects

 •  

  01

  We would like to introduce our company I TODO TRAVEL (CZECH) s.r.o., Czech travel agency focusing on incoming tourism from Asia, mainly from China.

  We have wide network of contacts for hotels, transportation companies and touristic attractions mainly in Czech Republic but also through central Europe as well as in west Europe.  We are able to arrange individual requests of our clients and provide good-quality service. We dare to say we know Chinese environment and Chinese customers well and we know how to fulfill their expectation. In addition to the above mentioned we also provide special services that make our agency unique, such as B2B ticket services, organization of Chinese incoming governmental delegations or holding conferences.

  Except for incoming tourism we regularly organize tours to China or different Asian destinations for Czech clients, such as summer school in China with focus on business or culture exchange.

  Our office is situated in heart of the Prague, in Wenceslas Square 21, Prague 1, which makes easy to meet our incoming or outgoing clients personally anytime.

 •  01

   

  Je nám potěšením Vám představit naši českou cestovní agenturu I TODO TRAVEL (CZECH) s.r.o., která se zabývá incomingový turismem pro klienty z Asie, především z Číny.

  Naše společnost má vybudovanou širokou síť kontaktů na hotely, dopravce a nejrůznější turistické atrakce nejen v České republice ale i v ostatních státech střední a západní Evropy. Pro naše klienty jsme schopni zorganizovat program na míru podle individuálních přání a požadavků. Naše společnost je odborníkem na čínskou společnost, což nám umožňuje se vcítit do potřeb našich klientů. Kromě již výše uvedeného zajišťujeme také služby, díky nimž je naše agentura jedinečná, například B2B prodej vstupenek, organizace vládních delegací z Číny či pořádání nerůznějších konferencí.

  Kromě incomingového turismu se naše společnost také zabývá outgoingovým cestovní ruchem pro české turisty, kteří chtějí poznat Čínu a další asijské státy. Pravidelně pořádáme zájezdy na letní školy v Číně se zaměřením na obchodní a kulturní výměnu.

  Naše kancelář se nachází v samém centru Prahy na Václavském náměstí 21, Praha 1. Díky této strategické pozici, je velmi jednoduché se s našimi klienty setkat osobně, kdykoliv je potřeba.

   

   

   

© Copyright 2018 - I TODO TRIP by CodePedant